PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1084}

Dzikość serca

Wild at Heart
7,6 64 017
ocen
7,6 10 1 64017
7,5 34
oceny krytyków
Dzikość serca
powrót do forum filmu Dzikość serca

Była dla głównego bohatera symbolem niezależności i wiary w wolność jednostki. Kiedy usłyszałem to zdanie, wtedy zrozumiałem jakie szare, nijakie i postkomunistyczne życie mnie otacza, a było to na konfrontacjach filmowych chyba w 1990 lub 1991 roku. Wyszedłem z kina z wypiekami na twarzy i postanowiłem znaleźć swój symbol wolności :)

SnooffyBoy

Znalazłeś?

FHF

Wiesz, że napisałem ten post ponad 10 lat temu? Wracając do Twojego pytania, to znalazłem. od 12 lat przemierzam samochodem Wielką Brytanię i byłem już prawie wszędzie. Całą moją kasę wydaje na podróżowanie, bo kiedy wsiadam za kierownicę, to czuję przyjemne podekscytowanie i wiarę w wolność jednostki. Nawet postanowiłem nie żenić się, aby szarość dnia powszedniego nie zabiła przepięknych widoków zachodów słońca w Walii, albo panoramy morza z wysokich na 160 metrów białych klifów w East Sussex...

SnooffyBoy

Tym bardziej chciałem zapytać, skoro minęło tyle lat od twojego postanowienia :)
Dzięki!

FHF

Dalej podróżuję i ciągle wolny :)

użytkownik usunięty
SnooffyBoy

Super podejście - też wierzę w taki symbol niezależności, uwielbiam poczucie wolności i swobody (więc chyba raczej nie wyjdę za mąż) i najważniejsze jest to, by nigdy nie dać się zniewolić i na siłę wpasowywać się w jakiś dany schemat - Pozdrawiam :)

No właśnie. Pięknie i mądrze napisane. Miłości i wolności nie da się wcisnąć w schematy, do których dążą ludzie. Sami zamykają się w klatkach, a niektóre ptaki muszą latać i nie są stworzone, aby śpiewać w niewoli. Pozdrawiam także :)

użytkownik usunięty
SnooffyBoy

A propos, jest taki ponadczasowy cytat Teneesee Williamsa (niektórzy to robią nawet jako tatuaż)
"Modlitwa za dzikich w sercu, trzymanych w klatce" -
A prayer for the wild at heart, kept in cages
Myślę, że nieprzypadkowo pasuje on do tego filmu i symboliki :)

Tak, ludzie niespokojni duchem których natura nie może zaznać chwili wytchnienia, nie mogą długo zostawać w jednym miejscu i jak najbardziej zasługują na modlitwę. Chętnie pomodliłbym się za siebie, ale obawiam się, że to mogłoby się wydawać trochę egoistyczne w oczach Boga, dlatego zostawiam to innym :) Na razie pomodlę się, aby można znowu podróżować, a nie siedzieć ciągle w tym samym domu i mieście… W ten weekend obejrzę znowu Dzikość Serca przy kufelku chłodnego piwka. Pozdrowionka :)

SnooffyBoy

Podróżowanie jest super, ale UK?? Jak dla mnie ciężko tam poczuć wolność. Pustynie Kalifornii, Nevada , Arizona i ogólnie zachód USA gdzie jadąc cały dzień nie spotkasz nikogo, dają dopiero poczucie wolności.

Kamiskl

Planowałem na ten rok wyprawę do USA i przejazd samochodem z N.Y do L.A Czekałem aż zniosą wizy. Dobrze jednak, że nie kupiłem biletu na samolot, bo byłbym w plecy parę tysięcy. Jeżeli chodzi o UK, to znam takie pustkowia, że spotkanie człowieka to nie lada gratka. Osobiście wolę jednak, jak ktoś przemknie od czasu do czasu. Pomysł z USA zostawiam na czas bliżej nieokreślony

SnooffyBoy

Ależ ja ci zazdroszczę.

SylviaBlack

Na razie nie ma czego zazdrościć, bo wciąż jest dużo restrykcji, ale można przynajmniej swobodnie przemieszczać się po UK. Hotele też już pootwierali. Jak kiedyś najdzie Cię ochota na podróżowanie to wal śmiało jak w dym. Coś zorganizujemy ;)

ocenił(a) film na 9
SnooffyBoy

"Co jest pedały?!... Bardzo przepraszam, że nazwałem panów homoseksualistami." :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones