PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1084}

Dzikość serca

Wild at Heart
7,6 64 046
ocen
7,6 10 1 64046
7,5 34
oceny krytyków
Dzikość serca
powrót do forum filmu Dzikość serca

Madiczny Lynch

ocenił(a) film na 9

Film Lyncha w konwencji swoich następnych filmów (mullholland drive i lost highway) , który to przypadł mi niesamowicie do gustu. Historia dość banalna i nieskomplikowana w odbiorze, inaczej niż w lost highway gdzie logicznej fabuły nie było, czy mullholland drive gdzie fabułę co prawda dało się złożyć w logiczną całość , ale było to bardzo trudne bo reżyser straszliwie zakręcił scenariuszem.
Cage w nieziemskiej jak na niego roli , nie uważałem go za dobrego aktora, do tego gra w jakich pierdołowatych filmach (the rock tu wyjątkiem z tych co widziałem).Jego wężowa kurtka i ten kiczowaty tekst o niej :"... ta kurtka jest symbolem mojej indywidualnosci i wiary w wolność jednostki..." to mistrzostwo :PP No i jeszcze jego dziewczyna z którą ucieka przed gangsterami-True romance lepszy.
Konwencja o jakiej mówię to nastrój grozy, niesamowitości towarzyszący przez cały film nawet w z pozoru zwyczajnych scenkach. Wszystko podrasowane muzycznym geniuszem połączonych gatunków muzycznych od klasycznej po metal.
W dodatku film momentami zabawny i kiczowaty z drobnymi lekkimi elementami gore.
Film uhonorowany Złotą palmą w cannes, chyba ze względu na oryginalność ale następne filmy Lyncha w takiej konwencji lepsze.

7.5/10

ocenił(a) film na 9
None200

*Magiczny ;)

None200

Chyba to najciekawszy w pełni zamierzony kicz, jaki widziałem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones