PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1084}

Dzikość serca

Wild at Heart
7,6 64 046
ocen
7,6 10 1 64046
7,5 34
oceny krytyków
Dzikość serca
powrót do forum filmu Dzikość serca

albo uzyje lepszego okreslenia cyniczne. Od razu przyszedl mi na mysl Blue Velvet (do
ktorego jest jeszcze kilka nawiazan w trakcie filmu). Lynch przez caly film pokazuje mi swiat
pelen przemocy, psychopatow, swiat gdzie ludzie umieraja w zapomnieniu przy austradzie,
swiat od ktorego fizyczna ucieczka wcale nie daje efektow bo nie mozna od niego uciec.
Jedyna mozliwa forma "ucieczki" jest seks. I ci mi Pan David pokazuje na koncu? Glowny
bohater dostaje po mordzie za to ze nazwal bande oprychow pedalami, po czym ma wizje
wrozki (Sheryl Lee z Twin Peaks) ktoira mu mowi zeby nie uciekal od milosci, a jego
tytulowa dzikosc w sercu pomoze mu spelniac marzenia. Mamy cudowne nawrocenie
rodem z melodramatu. Rezyser mowi: "takie zakonczenie tylko w bajkach, takie rzeczy nie
dzieja sie naprawde, wrozki nie istnieja, nikt nigdy w akcie nawrocenia nie zaspiewa Love
me tender, Zycie to nie bajka". Tak jak juz pisalem nie jest to az tak bardzo cyniczne
zakonczenie jak w Blue Velvet gdzie totalnie wszystko bylo przerysowane ale w tym filmie
pesymizm Lyncha w zakonczeniu tez wychodzi.

ocenił(a) film na 8
aerosplain

zeby nie bylo, film mi sie podobal naprawde a moim postem nie pokazuje jak bardzo go nie lubie (choc moze tak wygladac). No i oczywiscie to sa moje odczucia i mozna sie z nimi nie zgadzac ale zrobcie to w kulturalny sposob...;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones