PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=39392}
6,7 248
ocen
6,7 10 1 248
Hotel Room
powrót do forum serialu Hotel Room

Oglądałem całkiem niedawno to dziełko i muszę stwierdzić, że ostania jego część, zatytułowana "Blackout", jest zdecydowanie najgorsza. O ile pierwsze dwa odcinki ("Tricks" & "Getting Rid Of Robert") wywarły na mnie bardzo pozytywne wrażenie, o tyle jednak "Blackout" wręcz przeciwnie. Tym bardziej przykro mi to pisać, iż David Lynch nadzorujący powstawanie owej części, znajduje się w ścisłej czołówce moich ulubionych reżyserów. Ale jednak filmik ten (przypominający swym klimatem krótkometrażówkę Lyncha pt. "Darkened Room") okazał się dla mnie tak cięzkim tworem, iż ledwo co dotrwałem do końca projekcji. Z całym szacunkiem dla autora kultowego "Twin Peaks", ale "Blackout" to po prostu obraz ogronmie ciężki i nudny (bo przegadany). Rozumiem, że filmik ten porusza poważny temat. No ale, na Boga, dlaczego przedstawiono to w tak przytłaczający sposób??

ocenił(a) serial na 8
Pankers

Nie wiem dlaczego tak uważasz, ponieważ mi akurat ostatni odcinek podobał się najbardziej. Najwięcej w nim tej tajemniczości, która charakteryzuje najlepsze filmy Lyncha. Do tego więcej muzyki Badalamentiego niż w poprzednich odcinkach. Wszystko to sprawiło, że trzeci odcinek w klimacie przypomina Mulholland Drive.

ocenił(a) serial na 8
pablo12000

Ja również uważam ,że ostatni odcinek najlepszy, nastrój i atmosfera typowo Lynchowskie. To właśnie ta duszność, ciężkość,ciemność,szarość charakteryzuje większość z jego znakomitej twórczości: nie wiem czy jest sens wymieniać tytuły, choćby Eraserhead, Babcia,Lost Highway, Twin Peaks, Mulholland Dr....

Alicia Witt i Crispin Glover stworzyli świetny duet(bardzo przekonywujący w swej grze),małżeństwo,które próbuje się pozbierać po traumie jakiej jest strata swojego dziecka i Alicia na progu wycieńczenia i choroby psychicznej, ja nie mogłam się oderwać od ekranu,genialne!
Wielka szkoda,że nie nakręcili więcej odcinków, pomysł oryginalny, każdy odcinek to inna "epoka", inna historia,inni bohaterowie a łączy je wspólny mianownik -ten sam pokój hotelowy.
Moja ocena odcinków: Pierwszy na 8, drugi na 7, trzeci na 9 z plusem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones